Made in Graphic Adertising Agency London
Haftaiçi 9:00 - 18:00
Cumartesi - 8:00 - 14:00
Kaptanpaşa Mh Darulaceze Caddesi No:14
Şişli Kolan International Hospital
Hakkimda

Op. Dr. Eyüp BAYKARA İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini özel bir okulda birincilikle tamamladı. Tıp eğitimini Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde aldıktan sonra, Bayrampaşa Devlet Hastanesi acil servisinde acil servis hekimi, aile sağlığı merkezinde aile hekimi ve sorumlu hekimlik görevlerini yürüttü.

2011 yılında uzmanlık eğitimi için Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalında ihtisasa başlamıştır. İhtisas süresi boyunca;

  • Beyin Damar Hastalıkları
  • Beyin Anjiyosu
  • Anevrizma Cerrahisi
  • Beyin Tümörlerinde uyanık cerrahi
  • Parkinson Ameliyatı-beyin pili cerrahisi özel ilgi alanları olmuş, üzerinde çalışmalarda bulunmuştur.

Genel nöroşirurjinin yanında, Beyin Damar Hastalıkları, özellikle serebral anevrizmaların mikrocerrahi kliplenmesi ( Beyin Anevrizma Ameliyatı ), beyin damar by-pass cerrahisi, serebral revaskülarizasyon ve süpermikrocerrahi ile özel olarak ilgilenmiştir. Bu alanda uzun süreler boyunca laboratuvar çalışmalarında bulunmuştur. Fareler üzerinde femoral ve karotis arter side to side, end to side ve end to end, ven grefti ile arter anostomozu ve 1mm’den daha ince damarlarda süpermikrocerrahi tekniklerle damar anostomozları üzerine üst düzey çalışmalar yapmıştır.

Ayni zamanda çok ciddi sayıda anevrizma ameliyatına girme fırsatı yakalamıştır. İhtisas süresinin son yılı 2015-2016’da o dönem Başasistan olarak Türkiye’de en fazla anevrizma cerrahisi gerçekleştiren kişidir. Asistanlığının ilk yılında yani 2011 yılı sonlarına doğru, beyin anevrizmalarının endovasküler tedavisi ( Kapalı Beyin Anevrizma Ameliyatı ) ile ilgilenmeye başlamıştır.

İhtisas süresi boyunca Pamukkale Üniversitesi Beyin Cerrahisi Endovasküler Tedavisi Ünitesinde 1000’in üzerinde DSA ( Diyagnostik serebral anjiyo) (Beyin Anjiyosu) ve  anevrizma hastalarının endovasküler tedavisinde bulunmuştur. Yüzlerce başarılı beyin anevrizması ameliyatı gerçekleştirmiştir. 

2007 yılında Prof.Dr.Feridun Acar tarafından kurulan Pamukkale Üniversitesi Fonksiyonel Nöroşirürji Biriminde Parkinson cerrahisi-beyin pili ameliyatlarına 2011-2016 yılları arasında Dr.Feridun Acar gözetiminde girmiştir. Parkinson cerrahisini Türkiye’de ilk başlatan kliniklerden birinde yetiştiği için, bu alanda hatırı sayılır bir tecrübeye sahiptir.

Anevrizma ve Parkinson tedavilerinin yanı sıra, beyin tümörleri cerrahisi ile de ilgilenmiştir. Özellikle riskli bölgelerde yerleşen beyin tümörleri cerrahisi üzerine çalışmalarda bulunmuştur. 2016 Nisan ayında “ Supratentoryal İntrakranial Kitlelerde Lokal Anesteziyle Tam Uyanık Beyin Tümörü Ameliyatı” uzmanlık tezi çalışmasını bitirerek  Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı ünvanını almıştır.

Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve birçok kongre, kurs katılımları mevcuttur. Türk Nöroşirürji Derneği Nörovasküler Cerrahi Eğitim Öğretim Grubu ve Amerika Nöroşirürji Dernekleri Birliği (AANS/CNS) Serebrovasküler Grubu üyesidir.

Bel-boyun fıtıkları, omurilik kanal darlıkları ve omurilik tümörleri, beyin damar hastalıkları ve beyin tümörleri, tedavileri ilgi alanlarıdır.
Randevu almak için lütfen iletişim bilgilerimi kullanın.